Yokohama Helios Tower in Yokohama
| Height | 100 m (328 ft) ▼ |
| Tip Height | 100 m (328 ft) |
| Floors | 30 |
| Construction Year | 2003 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | 1-43-1 Ooka |
| City | Yokohama |
| Country | Japan |
| Height | 100 m (328 ft) ▼ |
| Tip Height | 100 m (328 ft) |
| Floors | 30 |
| Construction Year | 2003 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | 1-43-1 Ooka |
| City | Yokohama |
| Country | Japan |