Hyatt Center in Chicago
| Height | 207 m (679 ft) ▼ |
| Tip Height | 207 m (679 ft) |
| Building Mass Height | 207 m (679 ft) |
| Floors | 48 |
| Construction Year | 2005 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 71 South Wacker Drive |
| City | Chicago |
| Country | United States |