Republic Plaza in Singapore
| Height | 276 m (906 ft) ▼ |
| Tip Height | 276 m (906 ft) |
| Height Top Floor | 263 m |
| Floors | 66 |
| Construction Year | 1996 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 9 Raffles Place |
| City | Singapore |
| Country | Singapore |