218 m
Height
50
Floors
1971
Year
completed
Status
Object data
| Height | 218 m (714 ft) ▼ |
| Tip Height | 305 m (1,000 ft) |
| Building Mass Height | 210 m (688 ft) |
| Floors | 50 |
| Construction Year | 1971 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 910 Louisiana Street |
| City | Houston |
| Country |
|