195 m
Height
45
Floors
2009
Year
completed
Status
Object data
| Height | 195 m (638 ft) ▼ |
| Building Mass Height | 183 m (601 ft) |
| Height Top Floor | 179 m (587 ft) |
| Floors | 45 |
| Construction Year | 2009 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 155 North Wacker Drive |
| City | Chicago |
| Country |
|