712 5th Avenue in New York City
| Height | 198 m (650 ft) ▼ |
| Tip Height | 198 m (650 ft) |
| Building Mass Height | 198 m (650 ft) |
| Floors | 52 |
| Construction Year | 1990 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 712 5th Avenue |
| City | New York City |
| Country | United States |