36 m
Height
11
Floors
2016
Year
completed
Status
Object data
| Height | 36 m (118 ft) ▼ |
| Structure Mass Height | 34 m (111 ft) |
| Height Top Floor | 30 m (98 ft) |
| Floors | 11 |
| Construction Year | 2016 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | student apartments |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 114 North Bedford Street |
| City | Madison |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.