123 m
Height
30
Floors
2001
Year
completed
Status
Object data
| Height | 123 m (404 ft) ▼ |
| Structure Mass Height | 115 m (377 ft) |
| Height Top Floor | 110 m (361 ft) |
| Floors | 30 |
| Construction Year | 2001 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 50 6th Street South |
| City | Minneapolis |
| Country |
|