137 m
Height
42
Floors
2010
Year
completed
Status
Object data
| Height | 137 m (449 ft) ▼ |
| Building Mass Height | 128 m (418 ft) |
| Height Top Floor | 123 m (405 ft) |
| Floors | 42 |
| Construction Year | 2010 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | rental housing |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 210 North Wells Street |
| City | Chicago |
| Country |
|