166 m
Height
38
Floors
2013
Year
completed
Status
Object data
| Height | 166 m (545 ft) ▼ |
| Tip Height | 166 m (545 ft) |
| Height Top Floor | 143 m (469 ft) |
| Floors | 38 |
| Construction Year | 2013 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 31 Place des Corolles |
| City | Courbevoie |
| Country |
|