66 m
Height
12
Floors
2022
Year
topped out
Status
Object data
| Height | 66 m (215 ft) ▼ |
| Structure Mass Height | 57 m (187 ft) |
| Height Top Floor | 53 m (175 ft) |
| Floors | 12 |
| Construction Year | 2022 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | county courthouse |
| Status | topped out |
| Architectural Style | modern |
| Address | 2950 Prospect Street |
| City | Indianapolis |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.