146 m
Height
38
Floors
2012
Year
completed
Status
Object data
| Height | 146 m (479 ft) ▼ |
| Tip Height | 146 m (479 ft) |
| Height Top Floor | 137 m (448 ft) |
| Floors | 38 |
| Construction Year | 2012 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | government office |
| Status | completed |
| Address | Turfmarkt |
| City | The Hague |
| Country |
|