81 m
Height
26
Floors
1973
Year
completed
Status
Object data
| Height | 81 m (267 ft) ▼ |
| Structure Mass Height | 76 m (250 ft) |
| Height Top Floor | 73 m (238 ft) |
| Floors | 26 |
| Construction Year | 1973 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential condominium |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 1920 1st Street South |
| City | Minneapolis |
| Country |
|