298 m
Height
69
Floors
2008
Year
completed
Status
Object data
| Height | 298 m (979 ft) ▼ |
| Tip Height | 298 m (979 ft) |
| Building Mass Height | 290 m (952 ft) |
| Height Top Floor | 281 m (923 ft) |
| Floors | 69 |
| Construction Year | 2008 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 14-16 Westlands Road |
| City | Hong Kong |
| Country |
|