30 m
Height
6
Floors
2006
Year
completed
Status
Object data
| Height | 30 m (100 ft) ▼ |
| Building Mass Height | 25 m (82 ft) |
| Height Top Floor | 21 m (69 ft) |
| Floors | 6 |
| Construction Year | 2006 |
| Structural Form | low-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 77 Hot Metal Street |
| City | Pittsburgh |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.