249 m
Height
52
Floors
1992
Year
completed
Status
Object data
| Height | 249 m (817 ft) ▼ |
| Tip Height | 249 m (817 ft) |
| Building Mass Height | 205 m (673 ft) |
| Height Top Floor | 196 m (643 ft) |
| Floors | 52 |
| Construction Year | 1992 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 152-158 St. Georges Terrace |
| City | Perth |
| Country |
|