29 m
Height
6
Floors
2008
Year
completed
Status
Object data
| Height | 29 m (97 ft) ▼ |
| Structure Mass Height | 26 m (87 ft) |
| Height Top Floor | 22 m (73 ft) |
| Floors | 6 |
| Construction Year | 2008 |
| Structural Form | low-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 2501 West Beltline Highway |
| City | Madison |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.