264 m
Height
73
Floors
2004
Year
completed
Status
Object data
| Height | 264 m (865 ft) ▼ |
| Tip Height | 264 m (865 ft) |
| Building Mass Height | 262 m (860 ft) |
| Height Top Floor | 250 m (820 ft) |
| Floors | 73 |
| Construction Year | 2004 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 467 Dogok-dong |
| City | Seoul |
| Country |
|