142 m
Height
48
Floors
2004
Year
completed
Status
Object data
| Height | 142 m (465 ft) ▼ |
| Building Mass Height | 137 m (449 ft) |
| Height Top Floor | 134 m (439 ft) |
| Floors | 48 |
| Construction Year | 2004 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | Westpoint 1-160 |
| City | Tilburg |
| Country |
|