135 m
Height
44
Floors
2016
Year
completed
Status
Object data
| Height | 135 m (444 ft) ▼ |
| Building Mass Height | 127 m (417 ft) |
| Height Top Floor | 120 m (395 ft) |
| Floors | 44 |
| Construction Year | 2016 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | rental housing |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 200 North Michigan Avenue |
| City | Chicago |
| Country |
|