69 m
Height
19
Floors
1973
Year
completed
Status
Object data
| Height | 69 m (227 ft) ▼ |
| Structure Mass Height | 63 m (208 ft) |
| Height Top Floor | 59 m (195 ft) |
| Floors | 19 |
| Construction Year | 1973 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | hotel |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 710 Marquette Avenue |
| City | Minneapolis |
| Country |
|