64 m
Height
18
Floors
1974
Year
completed
Status
Object data
| Height | 64 m (209 ft) ▼ |
| Building Mass Height | 59 m (195 ft) |
| Height Top Floor | 54 m (178 ft) |
| Floors | 18 |
| Construction Year | 1974 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office, government office |
| Status | completed |
| Architectural Style | international style |
| Address | Haapaniemenkatu 7-9 |
| City | Helsinki |
| Country |
|