136 m
Height
30
Floors
2014
Year
completed
Status
Object data
| Height | 136 m (448 ft) ▼ |
| Building Mass Height | 129 m (424 ft) |
| Height Top Floor | 106 m (347 ft) |
| Floors | 30 |
| Construction Year | 2014 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office, hotel |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 2 Buitengracht Street |
| City | Cape Town |
| Country |
|