158 m
Height
41
Floors
2008
Year
completed
Status
Object data
| Height | 158 m (518 ft) ▼ |
| Tip Height | 158 m (518 ft) |
| Building Mass Height | 149 m (489 ft) |
| Height Top Floor | 141 m (464 ft) |
| Floors | 41 |
| Construction Year | 2008 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | shopping center, residential condominium |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | Rua Armando Petrella |
| City | São Paulo |
| Country |
|