241 m
Height
64
Floors
2018
Year
completed
Status
Object data
| Height | 241 m (792 ft) ▼ |
| Tip Height | 241 m (792 ft) |
| Height Top Floor | 223 m (732 ft) |
| Floors | 64 |
| Construction Year | 2018 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | residential condominium |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 111 Murray Street |
| City | New York City |
| Country |
|