252 m
Height
72
Floors
2003
Year
completed
Status
Object data
| Height | 252 m (828 ft) ▼ |
| Tip Height | 252 m (828 ft) |
| Building Mass Height | 245 m (805 ft) |
| Height Top Floor | 235 m (771 ft) |
| Floors | 72 |
| Construction Year | 2003 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 41D Stubbs Road |
| City | Hong Kong |
| Country |
|