238 m
Height
54
Floors
2017
Year
completed
Status
Object data
| Height | 238 m (782 ft) ▼ |
| Tip Height | 238 m (782 ft) |
| Height Top Floor | 222 m (728 ft) |
| Floors | 54 |
| Construction Year | 2017 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | structural expressionist |
| Address | Derech Menachem Begin 119 |
| City | Tel Aviv |
| Country |
|