43 m
Height
12
Floors
1915
Year
completed
Status
Object data
| Height | 43 m (142 ft) ▼ |
| Tip Height | 43 m (142 ft) |
| Structure Mass Height | 31 m (101 ft) |
| Floors | 12 |
| Construction Year | 1915 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | hotel |
| Status | completed |
| Address | Glasshouse Street |
| City | London |
| Country |
|