472 m
Height
98
Floors
2021
Year
completed
Status
Object data Edit
| Height | 472 m (1,550 ft) ▼ |
| Tip Height | 472 m (1,550 ft) |
| Height Top Floor | 442 m (1,450 ft) |
| Floors | 98 |
| Construction Year | 2021 |
| Structural Form | supertall building |
| Main Usage | residential condominium, hotel |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 217 West 57th Street |
| City | New York City |
| Country |
|