141 m
Height
36
Floors
2007
Year
completed
Status
Object data
| Height | 141 m (462 ft) ▼ |
| Tip Height | 141 m (462 ft) |
| Building Mass Height | 141 m (462 ft) |
| Height Top Floor | 137 m (449 ft) |
| Floors | 36 |
| Construction Year | 2007 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | hotel, commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | Avenida Eusébio Matoso, 701 / Avenida das Nações Unidas, 8501 |
| City | São Paulo |
| Country |
|