118 m
Height
33
Floors
2003
Year
completed
Status
Object data
| Height | 118 m (387 ft) ▼ |
| Tip Height | 118 m (387 ft) |
| Height Top Floor | 107 m (351 ft) |
| Floors | 33 |
| Construction Year | 2003 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | residential condominium |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 41 East 8th Street |
| City | Chicago |
| Country |
|