40 m
Height
12
Floors
2005
Year
canceled
Status
Object data
| Height | 40 m (130 ft) ▼ |
| Structure Mass Height | 36 m (117 ft) |
| Height Top Floor | 33 m (108 ft) |
| Floors | 12 |
| Construction Year | 2005 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential condominium |
| Status | canceled |
| Architectural Style | modern |
| Address | Eastern Avenue & 13th Street, SE corner |
| City | Silver Spring |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.