44 m
Height
9
Floors
1983
Year
completed
Status
Object data
| Height | 44 m (145 ft) ▼ |
| Tip Height | 44 m (145 ft) |
| Height Top Floor | 43 m (140 ft) |
| Floors | 9 |
| Construction Year | 1983 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | hotel |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 3201 South 176th Street |
| City | SeaTac |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.