240 m
Height
39
Floors
2005
Year
completed
Status
Object data
| Height | 240 m (787 ft) ▼ |
| Tip Height | 240 m (787 ft) |
| Building Mass Height | 160 m (525 ft) |
| Height Top Floor | 148 m (486 ft) |
| Floors | 39 |
| Construction Year | 2005 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 126 Phillip Street |
| City | Sydney |
| Country |
|