226 m
Height
54
Floors
2010
Year
completed
Status
Object data
| Height | 226 m (743 ft) ▼ |
| Tip Height | 226 m (743 ft) |
| Height Top Floor | 208 m (683 ft) |
| Floors | 54 |
| Construction Year | 2010 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 300 East Randolph Street |
| City | Chicago |
| Country |
|