60 m
Height
20
Floors
2006
Year
completed
Status
Object data
| Height | 60 m (198 ft) ▼ |
| Tip Height | 60 m (198 ft) |
| Building Mass Height | 53 m (173 ft) |
| Height Top Floor | 50 m (164 ft) |
| Floors | 20 |
| Construction Year | 2006 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential condominium |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 2201 South Ocean Boulevard |
| City | Myrtle Beach |
| Country |
|