234 m
Height
57
Floors
1981
Year
completed
Status
Object data
| Height | 234 m (767 ft) ▼ |
| Tip Height | 234 m (767 ft) |
| Building Mass Height | 230 m (754 ft) |
| Height Top Floor | 225 m (740 ft) |
| Floors | 57 |
| Construction Year | 1981 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 70 West Madison Street |
| City | Chicago |
| Country |
|