54 m
Height
13
Floors
1991
Year
completed
Status
Object data
| Height | 54 m (176 ft) ▼ |
| Tip Height | 54 m (176 ft) |
| Height Top Floor | 51 m (166 ft) |
| Floors | 13 |
| Construction Year | 1991 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 199 Bishopsgate |
| City | London |
| Country |
|