92 m
Height
30
Floors
2008
Year
completed
Status
Object data
| Height | 92 m (303 ft) ▼ |
| Tip Height | 92 m (303 ft) |
| Building Mass Height | 88 m (288 ft) |
| Height Top Floor | 85 m (280 ft) |
| Floors | 30 |
| Construction Year | 2008 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential condominium |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 10136 104 Street NW |
| City | Edmonton |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.