366 m
Height
54
Floors
2009
Year
completed
Status
Object data Edit
| Height | 366 m (1,200 ft) ▼ |
| Tip Height | 366 m (1,200 ft) |
| Height Top Floor | 235 m (769 ft) |
| Floors | 54 |
| Construction Year | 2009 |
| Structural Form | supertall building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | deconstructivist |
| Address | 1101 6th Avenue |
| City | New York City |
| Country |
|