49 m
Height
13
Floors
1905
Year
completed
Status
Object data
| Height | 49 m (160 ft) ▼ |
| Tip Height | 49 m (160 ft) |
| Building Mass Height | 45 m (148 ft) |
| Floors | 13 |
| Construction Year | 1905 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | neo-renaissance |
| Address | 80-82 Wall Street |
| City | New York City |
| Country |
|