52 m
Height
12
Floors
1955
Year
completed
Status
Object data
| Height | 52 m (171 ft) ▼ |
| Tip Height | 52 m (171 ft) |
| Structure Mass Height | 41 m (135 ft) |
| Floors | 12 |
| Construction Year | 1955 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | 156 William Street at Ann Street, NE Corner to Beekman Street |
| City | New York City |
| Country |
|