184 m
Height
54
Floors
2001
Year
completed
Status
Object data
| Height | 184 m (603 ft) ▼ |
| Tip Height | 184 m (603 ft) |
| Building Mass Height | 175 m (573 ft) |
| Height Top Floor | 169 m (553 ft) |
| Floors | 54 |
| Construction Year | 2001 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 8 Sham Tsz Street |
| City | Hong Kong |
| Country |
|