128 m
Height
41
Floors
2009
Year
completed
Status
Object data
| Height | 128 m (420 ft) ▼ |
| Tip Height | 129 m (423 ft) |
| Height Top Floor | 119 m (389 ft) |
| Floors | 41 |
| Construction Year | 2009 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | residential condominium |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 300 Spear Street |
| City | San Francisco |
| Country |
|