95 m
Height
30
Floors
2015
Year
completed
Status
Object data
| Height | 95 m (312 ft) ▼ |
| Structure Mass Height | 92 m (302 ft) |
| Height Top Floor | 88 m (289 ft) |
| Floors | 30 |
| Construction Year | 2015 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | rental housing |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 400 Marquette Avenue |
| City | Minneapolis |
| Country |
|