79 m
Height
15
Floors
2002
Year
completed
Status
Object data
| Height | 79 m (258 ft) ▼ |
| Tip Height | 79 m (258 ft) |
| Structure Mass Height | 66 m (216 ft) |
| Height Top Floor | 61 m (200 ft) |
| Floors | 15 |
| Construction Year | 2002 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 901 3rd Avenue South |
| City | Minneapolis |
| Country |
|