58 m
Height
19
Floors
2004
Year
completed
Status
Object data
| Height | 58 m (191 ft) ▼ |
| Tip Height | 60 m (198 ft) |
| Structure Mass Height | 55 m (179 ft) |
| Height Top Floor | 52 m (170 ft) |
| Floors | 19 |
| Construction Year | 2004 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 1 Fairmont Avenue |
| City | London |
| Country |
|