138 m
Height
32
Floors
2013
Year
completed
Status
Object data
| Height | 138 m (452 ft) ▼ |
| Building Mass Height | 133 m (436 ft) |
| Height Top Floor | 129 m (423 ft) |
| Floors | 32 |
| Construction Year | 2013 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | structural expressionist |
| Address | Guangzhou Ring Expressway |
| City | Guangzhou |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.