156 m
Height
48
Floors
1999
Year
completed
Status
Object data
| Height | 156 m (512 ft) ▼ |
| Tip Height | 156 m (512 ft) |
| Building Mass Height | 130 m (427 ft) |
| Height Top Floor | 125 m (410 ft) |
| Floors | 48 |
| Construction Year | 1999 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 401 Pitt Street |
| City | Sydney |
| Country |
|