183 m
Height
40
Floors
2010
Year
completed
Status
Object data
| Height | 183 m (601 ft) ▼ |
| Tip Height | 183 m (601 ft) |
| Height Top Floor | 162 m (530 ft) |
| Floors | 40 |
| Construction Year | 2010 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 644 8th Avenue |
| City | New York City |
| Country |
|